Минималистичен стил

Минималистичен стил

Минимализмът все още присъства в днешната декорация, тенденция, която никога не излиза от мода. Минимализмът включва всички необходими елементи, но без да претоварва помещенията с прекомерни функции, като се фокусира върху футуристично и балансирано пространство.

 

Стени: Horizon White 29,5x59,5 + Lagoon White 17 x 52 / Под: Horizon White 59,5x119,2 - Coloker

Какво е минималистичен стил в архитектурата?

Когато говорим за минималистичен стил, имаме предвид един от най-иновативните стилове през последните десетилетия. По отношение на интериорния дизайн, той е описан като пионер на ориентирания към бъдещето дизайн.

Минимализмът произтича от тенденция, която се заражда в края на 60-те години на миналия век в Ню Йорк, въпреки че произходът му се корени в Европа. Най-общо казано, минималистичният интериорен дизайн разделя пространствата според нуждите, така че всеки елемент трябва да бъде функционален и подходящ.

 

Под: Modular Giant White 44x66, 44x44, 22x44 и 22x22 - Coloker

Просторът и правите линии са едни от най-често срещаните характеристики на минималистичния интериор, като се възползват от най-прозрачните пространства и ги превръщат в прост, но елегантен стил.

Модерни минималистични всекидневни

Не е необходимо да оставяте настрана модерния стил и облицовките, за да изберете минималистичен стил, но има редица фактори, които трябва да се вземат предвид при декорирането на стая. Съвременните минималистични всекидневни се характеризират с това, че са едни от най-просторните стаи в дома и затова трябва да започнем, като се фокусираме върху основата, която в този случай ще бъде подът, който ще използваме. Ако искаме да се стремим към минимализъм, трябва да използваме подови настилки, които са възможно най-фини и меки, поддържайки същия хроматичен диапазон и избягвайки силно изразено детониране.

Цветовете "par excellence" на минималистичния стил са бежово, бяло, черно и сиво, но можем да използваме и по-смели тонове, които следват същите критерии. Тук особено важна роля играе покритието, като най-подходящи са материали с по-естествен ефект, за да не се натоварва помещението. В този смисъл материалите "par excellence", които ни помагат да постигнем идеалния минимализъм, са дърво, камък и циментови покрития.

 
Под: Lakeview Bone 23x120 - Colorker

Друг момент, който трябва да имате предвид, когато декорирате минималистични къщи, са мебелите, които ще използваме. Както споменахме по-рано, всекидневната е голяма стая, която ни позволява да комбинираме голямо количество мебели и декоративни елементи, за да постигнем перфектната минималистична декорация. Ключът към постигането на минималистичен стил е да изберете мебелите според тяхната функционалност и да се опитате да не претоварвате помещението. Поради тази причина тук най-често се срещат гладки покрития и по-прости форми (квадрати, прави линии и др.), а декорацията в този случай е фина и минимална.

Минималистични кухни


Стена: Pulse black 31,6x100R - Colorker

Съвети и тънкости за правилно декориране не минималистични кухни

На първо място, когато декорирате минималистична кухня, е важно да изберете правилните цветове, тъй като досега нюансите "par excellence", които водеха до статичен минимализъм, бяха черно и бяло. В днешно време обаче можем да видим, че голям брой цветове могат да бъдат комбинирани, без да се губи минималистичната естетика "par excellence". Ключът към запазване на същността е да работите с основен цвят и да го комбинирате с различни нюанси от една и съща хроматична гама, за да не изпълните стаята с прекалено много декоративно натоварване.

Вторият момент, който трябва да се има предвид в минималистичния стил за кухни, са материалите, тъй като за да съчетаем един и същ стил, трябва да се съсредоточим върху един вид материал, без да смесваме различни елементи, за да запазим тази хармония. В много случаи минималистичните кухни използват циментови или дървени покрития, за да създадат комбинации от подови настилки, работни плотове и маси.

Друг важен аспект при избора на минималистична декорация на нашата кухня е да знаем как да изберем основния материал за обзавеждане на цялата стая, тъй като е особено важно да следваме еднакъв завършек, за да придадем хармония на дизайна. Дървеното покритие е основата "par excellence" на минималистичните кухни, но днес можем да намерим керамични елементи с покрития като бетон или мрамор, които също могат да постигнат този ефект в работни плотове и острови.

 

New Age Fields Bone 29,5x59,5 
Но както вече знаем, ключът към минимализма е в детайлите. Отворени пространства, малко декорации и същата гама от цветове. Ако например се спрем на бели мебели, можем да ги комбинираме с друг нюанс в подовата настилка, но без да добавяме голям брой цветове, за да не претоварваме.

Много специалисти по декориране предпочитат да скрият електрическите уреди, за да оставят по-чисто и хомогенно помещение, но това зависи от цялостната композиция. Във всеки случай, електрическите уреди могат да бъдат полезни като декоративен елемент, тъй като те са съществена част от кухнята: вградените фурни или дизайнерските аспиратори са някои от елементите, които се открояват най-много в минималистичния стил.

 

Deck Natural 21,8x84 Grip+ | Hudson White 29,5x59,5 

Минималистични бани

Баните са стая, която излъчва спокойствие и която, благодарение на своя дизайн и оформление, ви кани да се отпуснете и да се откъснете от градското движение, на което сме постоянно подложени. В днешната архитектура големите и просторни бани не са норма, така че все по-често се срещат бани с минималистичен стил, които играят със забележително сходни тонове и със семпли, но привлекателни мебели. Изборът на цветовете на пода и стените тук играе особено важна роля, тъй като те ще бъдат най-привличащата вниманието и подходяща част от банята, към която след това ще трябва да съчетаем мебелите и декоративните предмети.


Impulse White 31,6x100 | Century Natural 25x150 | Tangram Natural 31,6x100

Цветовете за минималистичните бани обикновено са неутрални, следват линиите на основните цветове и въпреки че се избират по-смели цветове, винаги се следва същата хроматична гама. Ето защо, целта при декорирането на минималистична баня е стаята да бъде уютна, но в същото време удобна и функционална. И точно това е същността на минималистичния стил, съчетаващ серия от мебели, които са от съществено значение, без добавяне на излишни декоративни елементи. За този тип стил обикновено залагаме на меки, светли цветове, предимно бяло, за да постигнем стаи, които осигуряват простор и релаксация.

Що се отнася до покритията, минималистичният стил ни позволява да изберем голямо разнообразие, тъй като както матовите, така и полираните материали могат да ни помогнат да постигнем този ефект. Огледалата и параваните са чудесен съюзник, когато става въпрос за декориране и съчетаване на този стил, без да оставяме настрана модерната и актуална интериорна декорация. 

 


Мнения на клиенти

Страхотни хора за работа и огромен набор от възможности за избор. Ако търсите керамични плочки или плотове, трябва да ги разгледате.
Borislav Mihailov
Borislav Mihailov
 
Страхотен персонал, много артикули за избор
Krasimir Bachvarov
Krasimir Bachvarov
 
Отлично обслужване!
George Hristov
George Hristov