Декориране в бяло

Декориране в бяло

Бялото е цветът "par excellence". Този цвят е универсален и неговата неутралност добавя усещания. В декорацията бялото успява да създаде стил, в който спокойствието и чистотата са преобладаващи нотки. Този цвят е един от най-често използваните във всяко помещение в къщата, тъй като изборът му е сигурно попадение, никога не излиза от мода и се вписва в голяма част от декоративните стилове. Искате ли да знаете ключовете за декориране в бяло? Прочетете и не пропускайте този анализ, в който тенденции, дизайн, архитектура и психология са поставени в услуга на интериорния дизайн.

Значението на белия цвят

Бялото е един от най-често използваните нюанси. Изборът на този цвят е белязан от това какво представлява и какво прожектира. Понятия като спокойствие, чистота, чистота и спретнатост са, според експертите, първите неща, за които се сещаме при споменаването на белия цвят. По същия начин този нюанс предава хармония, стабилност и баланс.

Нюансите на бялото в дизайна

Не трябва да се забравя, че в рамките на белия цвят, въпреки че е неутрален цвят "par excellence", има серия от нюанси, които пораждат хроматичния диапазон на тона. Pantone Color Institute, институция, призната в цял свят като основен източник на информация за цветовете, се справя с предизвикателствата, за да отговори на нуждите на най-взискателните потребители. И бялото не може да бъде по-малко, защото те смятат цвета за решаващ елемент в процеса на проектиране.



В този смисъл, чрез смесване на бяло със светли тонове, ние получаваме това, което е известно като почти бяло, цвят, който не е 100% чист. Този цвят предава елегантност, благодарение на леко топлия си нюанс.

По същия начин, когато се смеси с топли нюанси, бихме получили почти бял тон, докато ако се комбинира със студени тонове, резултатът е сивкаво бял. Тези комбинации ни позволяват да създадем широка палитра от бели тонове, които са далеч от абсолютната чистота.

Психологията на белия цвят

В допълнение към предишните концепции и винаги с намерението да предложат глобална визия за насърчаване на декорацията в бяло, в областта на психологията има много теоретици, които са изследвали ефекта на цветовете и основните заключения, до които са стигнали, са, че бялото вдъхнова невинност и приканва към размисъл.

В допълнение, белият цвят се свързва с чувството за растеж и справедливост, като същевременно проектира откритост. Заслужава да се отбележи, че експертите посочват, че белият цвят е благоприятен за творчество и артистично творчество.

Бялото е царят на цвета и е малко любопитно, че този универсален нюанс се характеризира с "липса" на цвят, като същевременно е комбинация от целия цветови спектър.

Този цвят се отличава с положителните аспекти, които представлява:

- Мир
- Чистота
- Изрядност 
- Ред 
- Невинност
- Спокойствие

Въпреки това, прекомерната му употреба може да създаде негативни конотации, както посочват експертите. Понятия като пустота, самота или липса на енергия могат да се появят, ако белият цвят се използва по неконтролиран начин.

Бялото в архитектурата

Архитектурата също е чудесен израз на перфектното използване на белия цвят. От крайбрежните конструкции в Средиземно море до най-авангардните сгради, бялото е цвят с гарантиран успех. Ключът е, че никога не излиза от мода и че се слива идеално с пейзажа.

Белият цвят в архитектурата е широко използван ресурс за подобряване на формите и създаване на обеми, както в строителните конструкции, така и при разпределението на помещенията. По думите на Ричард Майер, американски архитект, който е удостоен, между другото, с наградата Прицкер и златен медал на Американския институт на архитектите, белият цвят е еквивалентен на поддържането на архитектурната концепция чиста и възприемаема. В този смисъл бялото символизира липсата на орнаменти, абсолютната неутралност.



Майер е ярък пример за използването на белия цвят и реда в архитектурата. Неговото рационално използване на геометрията генерира яснота в конструкциите, благодарение на изящното му използване на осветлението. Този архитект използва белия цвят като максимален показател и водеща нишка на цялата си работа. Сгради като Macba в Барселона и Plaça del Àngels в Барселона са ясни примери за неговата работа.

От друга страна, художникът César Manrique също е ясен представител на бялото в архитектурата. Неговият стил определя перфектна симбиоза между природа, архитектура и изкуство. Архитектът от Лансароте се е ангажирал да създава домове, в които индивидът да се чувства свободен.



Неговата максима винаги е била да популяризира високата ландшафтна и художествена стойност на природната среда и несъмнено дизайнът му е белязан от белия цвят. Ето защо и след смъртта му фондация César Manrique, чието седалище е бившият му дом, разпространява екологичните, художествените и културните ценности на архитекта.

Белият цвят в интериорната декорация

Несъмнено в декорацията белият цвят е синоним на яркост и елегантност. От една страна, този цвят внася светлина в пространствата, независимо от размера на стаята. Той също така дублира ефекта, който естествената светлина има върху стаите.



От друга страна, както посочихме по-рано, белият цвят в декорацията носи елегантност. Благодарение на чистотата и спретнатостта, които предава, белият цвят излъчва аура, която малко други цветове могат да постигнат. Неутралният му стил му позволява да изтъкне всички елементи, които влизат в действие в декорацията: боя, мебели, осветление, подови настилки, стенни облицовки, декоративни елементи...

Белият цвят и неговото значение в скандинавския стил

Разбира се, ако има декоративен стил, в който преобладава бялото, това е скандинавският стил. Вдъхновен от пейзажите на Дания, Финландия и Норвегия, този тип интериорен дизайн перфектно съчетава дърво и бял цвят с използване на практични и функционални елементи при обзавеждането на дома.



Светлите и неутрални цветове са страхотните съюзници за създаване на стаи, които излъчват спокойна атмосфера. Следователно белият цвят играе водеща роля в северния стил. От подове, стени и мебели до текстил и декоративни елементи, всичко е бяло.

Белият цвят и неговото значение в минимализма

Белият цвят в декорацията умножава простотата, поради което е основен в минималистичната декорация. Този тип интериорен дизайн се отличава със своите изчистени линии и едноцветна палитра, в която преобладава бялото и се използва цвят, за да добави нотка индивидуалност.



Минималистичният стил придава значение на отворените стаи, с много светлина. Използваните мебели са функционални, така че да могат да се използват по различно време. Освен това минимализмът насърчава естествеността както на формите, така и на цветовете.

Белият цвят и неговото значение във фън шуй

Ако има някаква декорация, върху която бялото влияе, това е фън шуй. В този интериорен дизайн, произлизащ от древната философска система, дошла от Китай, е установена теорията за заемането на пространството и разпределението на енергиите. С това се цели постигане на пълна хармония в пространството и предлагане на пространство, пълно с енергия.

Този тип стил се фокусира върху естествената светлина, реда и чистотата и поради тази причина белият цвят е един от големите съюзници на декорацията в стил фън шуй.

Как да използваме бяла декорация?

Що се отнася до декорирането, бялото е най-универсалният цвят, който съществува. Той добавя и добавя стойност, без значение с какъв цвят го комбинирате, и в същото време има авторитет, ако се използва по уникален и изключителен начин. Благодарение на свойствата си се съчетава с останалите цветови гами.

Ключовете за използването на бяло в декорацията могат да бъдат намерени в неговата яркост, баланс и хармония. Бялото добавя простор и подобрява пространствата, създавайки усещане за откритост.

Благодарение на своята неутралност, бялото се вписва във всяка стая в дома. Бани с бели плочки, кухни с бели мебели и плочки, спални с бяла декорация, модерни дневни с бели стени... Всичко, което можете да си представите е възможно!



Съвети за декориране в бяло

Ако сте любители на бялото, ето няколко съвета, които ще ви помогнат да създадете декорация в бяло, която няма да остави никой безразличен:

- Използвайте осветлението стратегически и не злоупотребявайте с него, тъй като белият цвят го подобрява.
- Комбинирайте бяло с дърво, за да създадете топла атмосфера.
- За да се отървете от студа, който може да излъчва бялото, изберете нотка на цвят върху стени или декоративни елементи.
- Изберете естествени влакна за дамаски и бельо, тъй като те се комбинират перфектно и подчертават белия цвят.

Бели плочки за декорация на вашия дом

На този етап става ясно, че белият цвят е идеален за интериорна декорация. Белите плочки в кухни, бани, всекидневни или спални гарантират, че интериорният дизайн на една стая ще остане вечен и няма да излезе от мода.



Идеи за декорация на кухня с бели плочки

Ето списък с идеи за използване на бели плочки в декорацията на вашата кухня:

- На предната стена на кухнята, в зоната, където е разположен плотът и винаги търсещ контраст.
- На пода, под мивката, като мокет и в комбинация с хидравлични плочки.
- В зоната за съхранение, за да създадете диференцирани пространства.

Идеи за декорация на баня с бели плочки

Сега е ред на баните. Белите плочки могат да бъдат игриво допълнение или могат да превърнат пространството в неутрално. Всичко зависи от това как се използват. Ето няколко идеи:

- На стената на душа, за да разграничите тази зона от останалите.
- В самия душ, за да се създаде ефект на непрекъснатост в цялата стая.


Мнения на клиенти

Страхотни хора за работа и огромен набор от възможности за избор. Ако търсите керамични плочки или плотове, трябва да ги разгледате.
Borislav Mihailov
Borislav Mihailov
 
Страхотен персонал, много артикули за избор
Krasimir Bachvarov
Krasimir Bachvarov
 
Отлично обслужване!
George Hristov
George Hristov